Informace

Jak pečovat o tetování

Doporučený postup našim studiem při péči o nové tetování zní :
....Před jakýmkoliv kontaktem s tetovaným místem si řádně umyjte ruce !!!!...

- Krycí folii sundejte nejpozději za tři hodiny. Tetované místo jemně omyjte antibakteriálním mýdlem a vlažnou vodou. Poté osušte papírovým ručníkem jemným poklepem, nedrhnout. Nechejte tetování " ovadnout" na vzduchu cca 30 minut. Krycí folii už víckrát nepřekrýváme.

Následujících 48 hodin tetování nenamáčíme ani ničím nemažeme !

- Po uplynutí cca 48 hodin od zhotovení začneme tetování mazat. Mažeme 3x - 4x denně krémem Pegasus pro Tattoo creme, Tattoo goo, apd., popř. lékařskou vazelínou. Od této chvíle nesmí tetování "vyschnout" a musí být stále vláčné. Zpočátku mažeme častěji, po sloupání stroupků už méně často.

Nikdy nepoužívejte masti jako např. Framykoin !!!

- Koupání ve vaně, rybníce, bazénu, koupališti, moři apd. je zakázáno do úplného zahojení tetování ! Před sprchováním namažte tetování vrstvou krému. Hojení tetování trvá 6 - 21 dnů. U každého jedince je doba hojení jiná. Barevné tetování se hojí déle než černé. Během této doby nevystavujte tetování slunci, nenavštěvujte solária, vyhýbejte se prašnému a hygienicky závadnému prostředí, neposilujte, vyhýbejte se fyzicky náročným aktivitám..... .

Přes tetování noste nejlépe bavlněné oblečení, vyvarujte se mechanickému poškození např. od ramínek na spod.prádle či odření od opěradla židle a podobně. Při náhodném přilepení čerstvého tetování k oblečení nebo ložnímu povlečení nejdříve přilepené místo navlhčete vodou a poté přilepený oděv "odlepte".

Po celkovém zhojení tetování můžete bez obav navštěvovat koupaliště, bazény a věnovat se opět tělesným aktivitám. Mějte na vědomí, že při pohybu na ostrém slunci či v soláriu je vhodné tetování namazat ochranným opalovacím krémem s vysokým UV faktorem. Na promazávání regenerující se pokožky používejte výživný krém s obsahem vitaminu E, podporuje sytost barev a růst kožních buněk.

Zhruba po měsíci od zhotovení se dotavte na kontrolu. Bezplatná korekce tetování je prováděna nejpozději dva měsíce od zhotovení !

V případě jakéhokoliv problému nebo podezření mne bez odkladu kontaktujte na tel.:
 +420 773 294 909

CO POUŽÍVÁME

Jehly

Používám jednorázové sterilní jehly a tubusy vyráběné v zahraníčí specilizovanou firmou, která tyto jehly a tubusy dodává do celého světa. Jehly + tubusy jsou balené do uzavřených blister obalů a jsou vybaleny před zákazníkem. Jsou používány pouze jednou, v žádném případě opakovaně.

Barvy

Tetovací barviva pro provádění tetováže používám světoznámých firem značky: Ethernal Ink, Panthera Ink, Mom´s Millennium, Silverblack Ink, Electric Ink, Starbrite Colors, Intenze Color .

Tetovací strojky

Většinou používám strojky s rotačním pohonem. Jen zřídka strojky cívkové. Rotační strojky jsou oproti cívkovým méně hlučné, lehčí a téměř bez vibrací. Menší vibrace – menší bolest.

Dezinfekce

Pokožka – Septoderm sprej, zelené mýdlo – baktericidní MRSA, plně virucuidní, fungicidní, mikrobaktercidni, tuberkulocidní.

Nástroje – Desprej, Desident cavicide, Mikaspet galen baktercidní, fungicidní, virucidní, tuberkulocidní, BCG, HCV, HBV, HIV, VRE, staphylococcus, pseudomonas, salamonela…..

Dezinfekce ploch a povrchů – Desprej, Chloramin, Savo-baktericidní, fungicidní, tuberkulocidní ( včetně TBC ), virucidní ( adeno, polio )

Dezifenkce rukou – Dettol, Protex, Prosavon, Septoderm gel, Septoderm sprej, Chlorhexidin, diglukonát, baktercidní, MRSA, plně virucidní, fungicidní, mykrobaktericidní, tuberkulocidní. ( včetně TBC ), virucidní ( adeno, polio)

Dále používáme

Bezpudrové chirurgické rukavice, lékařskou vazelínu, antibakteriální mýdlo, papírové ubrousky na otírání přebytečné barvy při tetování …..

Otevírací doba

Pondělí – Středa: 13:00 – 17:00

Čtvrtek – Pátek: 9:00 – 11:00 / 12:00 – 15:00

Sobota: Po předchozí dohodě

Neděle: Zavřeno