FAQ

ČASTÉ OTÁZKY ZÁKAZNÍKŮ

Používají se nové jehly na každého zákazníka?

Ano, na každého zákazníka musí být použity nové jehly. Pokud studio nepoužívá nové jehly pro každého zákazníka, netetuj se tam.

Bolí to?

Ano i ne. Každý jedinec má práh bolesti někde jinde. Co je pro jednoho na hranici snesitelnosti, může být pro druhého pouze nepříjemné. Většina lidí je překvapena, že tetování není tak bolestivé jak očekávali a chtějí si nechat udělat další tetování.

Mohu dostat tetováním AIDS?

Šance, že dostanete AIDS tetováním je téměř nulová, ne-li nemožná, protože virus AIDS nemůže žít mimo tělo hostitele více než několik minut. Pokud studio používá kvalitní desinfekci a s tím spojené postupy tak nemůžete tetováním dostat AIDS.

Je tetování opravdu závislostí?

Ano, pro mnoho lidí je. Vím že to zní podivně, ale pochopíte to, jestliže si necháte jedno udělat.

Může tetování vyblednout působením slunce?

Ano, může. Sluneční zářeni působí takhle na cokoliv, co je barevné. Tvoje tetování není výjimkou při pobytu na slunci, zvláště v letních měsících se doporučuje tetování natírat krémem s vysokým ochranným faktorem ( UV factor 50 ). Když jdeš na slunce, je nejlepší tetování vůbec nevystavovat slunečnímu záření. Pamatujte také na to, že úplně stejně působí solárium.

Může být tetování odstraněno nebo překryto jiným tetováním?

Ano, tetování může být odstraněno chirurgem za pomocí laseru, což je většinou finančně náročnější než bylo zhotovení tetování. Levnější řešení je nechat si staré tetování přetetovat novým motivem.

Dochází v průběhu tetování k silnému krvácení?

Ve většině případů ne. Obvykle uvidíš jen pár kapek krve a někdy ani to ne. Jestliže ale dojde k silnějšímu krvácení, tak to může být zůpusobeno několika důvody.

– Tvůj tatér tetuje moc hluboko.

– Noc před tím nebo před tetováním jsi pil moc alkoholu.

– Jsi hemofilik ( špatná srážlivost krve ). Pokud ano, neměl by jsi být tetován.

– Jsi pod vlivem drog, nebo některých léku co naředí krev.

– Jsi diabetik ( cukrovkář ). Pokud ano neměl by jsi být tetován.

– Máš řídkou krev.

– Vůbec jsi se nenajedl, před tím, než jsi se nechal tetovat.

– Bereš aspirin. Aspirin ředí krev.

– Máš vysoký krevní tlak.

Proč nemohu pít alkohol, aneb brát drogy před tím, než se jdu tetovat?

Neměli by jsi pít alkohol, protože ředí krev a zvyšuje krevní tlak. Pro tatéra je mnohem těžší udělat tetování, když je tvoje krev řídká. Je těžší dostat barvu do kůže, protože je neustále vytlačována a ředěna krví. To může způsobit ztrátu barvy a bledší tetování. Neměl by jsi pít alkohol nejméně 24 hodin před tetováním! Jeden z důvodu, proč by jsi neměl být pod vlivem drog nebo alkoholu je ten že tvoje mysl není v pořádku. Tetování a drogy se nesmí míchat. Netvrdím, že se nemůžeš tetovat, když bereš drogy, ale musíš být čistý nejméně 24 hodin před a 24 hodin po tetování.

Mohu se před tetováním použít nějaké prášky proti bolesti?

Ne. anestetika jsou drogy a mohli by ti více ublížit, než pomoci od bolesti.

Mohu se tetovat pokud jsem těhotná, diabetička nebo epileptička?

Ne. Pokud by jsi byla těhotná, tak to můžete poškodit tvůj plod, nebo dokonce zapříčinit potrat. Diabetikům se špatně hojí rány a jsou náchylnější na infekci. pokud jsi epileptik, tak tetování může zapříčinit epileptický záchvat.

Když se jdeš tetovat

Nepij alkohol 24 hodin před tetováním. Nic před tím jdi brzy spát. Dobře se před tetováním najez. Neměl by jsi užívat žádné léky 24 hodiny před tetováním. Pokud bereš nějaké léky, navštiv svého lékaře a řekni mu že chceš jít na tetování a poraď se s ním. Zeptej se svého tatéra na cokoliv, co tě zajímá. Není nic, na co by jsi se nemohl zeptat. Jestli máš nějakou pochybnost ohledně tetování kvůli tvému zdravotnímu stavu, určitě to s tatérem konzultuj!

Jak mám udržet své tetování stále dobře vypadající?

Jednou z nejlepších věcí pro tetování je vitamín E. Pomáhá udržet barvy jasnější a vyživuje pokožku. Používej pleťový krém, který obsahuje tento vitamín k občasnému promazání i po úplném zhojení tetování!

Kdy je nejlepší doba na tetování?

Nejlepší dobou je podzim a zima. Důvodem je to že, tetování tak bude mít mnoho měsíců na zahojení se. Takže v létě, když je tvoje tetování vystaveno slunci, koupání, chlorované vodě atd… . Je již vlastně zcela zahojeno. Pokud se ale necháš tetovat v létě, tak dva týdny vyžadované na základní zhojení mohou být nedostatečné.

Jak je to u žen, které otěhotní a naroste jim břicho. Poškodí se tím tetování umístěné na břichu? A pokud ano, je potom možné s tím něco udělat?

Pokud po tetování normálně zhubneš, tak bude vše v pořádku. Ale pokud budeš mít na břichu jizvy, které zasáhnou i tvé tetování, je dost pravděpodobné že tetování bude poškozeno. Oprava takto poškozeného tetování záleží na rozsahu poškození a taky na motivu. V podstatě jde opravit většina tetování, ale nemusí to být vždy pravidlem.

Můžu po tetování darovat krev?

Transfuzní stanice obvykle požadují půl až 1 rok pauzu od posledního tetování. Po uplynutí této doby není problém opět darovat krev.

Můžu se tetovat pokud trpím lupenkou nebo chronickým ekzémem apod?

V případě výskytu kožního onemocnění typu chronického ekzému, lupenky ( proriasis vulgaris ), chronického akné apod. Není vhodné tetování ani na ploše kůže, t.č. Nepostihnuté onemocněním. Jedná se o choroby, jež vlastně postihují celý organismus a právě v souvislostí s podrážděním může dojít k akutnímu výsevu  na celém těle, proto se v těchto případech tetování nedoporučuje.

Otevírací doba

Pondělí – Středa: 13:00 – 17:00

Čtvrtek – Pátek: 9:00 – 11:00 / 12:00 – 15:00

Sobota: Po předchozí dohodě

Neděle: Zavřeno